Czym jest produkcja cyrkularna na podstawie oferty producenta foteli i krzeseł?

Czym jest produkcja cyrkularna na podstawie oferty producenta foteli i krzeseł

Coraz większa emisja gazów cieplarnianych do atmosfery sprawa, że technolodzy, ekonomiści szukają sposobu na poprawę stanu środowiska naturalnego. Jednym z kierunków rozwoju branż wytwarzających różnego rodzaju dobra użytkowe jest Gospodarka o Obiegu Zamkniętym (GOZ). Na czym ona polega? Jak wykorzystać meble w recyklingu na podstawie oferty producenta foteli i krzeseł?

Na czym polega eko innowacyjność branż meblarskich na podstawie oferty producenta foteli i krzeseł?

Szukając mebli od producenta foteli i krzeseł wytwarzanych w sposób ekologicznie bezpieczny, warto skorzystać z oferty tej firmy, która działa zgodnie z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym. Od czasów rewolucji przemysłowej niemal cały świat produkował przedmioty codziennego użytku wg liniowego modelu gospodarki. Ukierunkowany był on na zaspokajanie potrzeb społeczeństwa, a cykl życia powstałych rzeczy był krótki — po zużyciu, zmianie potrzeb użytkownika — były one wyrzucane. Zupełnie inna filozofia pracy jest pewnej firmy z Turku, która działa w systemie Gospodarki o Obiegu Zamkniętym. Producent foteli i krzeseł, o którym mowa nastawiony jest na minimalizowanie zużycia surowców pierwotnych i energii. W myśl zasad produkcji cyrkularnej chodzi o minimalizowanie ilości odpadów poprzez zamknięcie ich w pętli procesów: zużyj — przetwórz ponownie.

Jak wytwarza meble producent foteli i krzeseł, działający w modelu gospodarki GOZ?

Producent foteli i krzeseł, wspomniany wyżej kładzie nacisk przede wszystkim na etap projektowania, doboru materiałów, by podczas realizacji pomysłu osiągnąć maksymalną funkcjonalność mebli, poprzez redukcję ilości komponentów do niezbędnego minimum. Wszystkie praktycznie meble produkowane w modelu gospodarki w obiegu zamkniętym można ponownie wykorzystać, np. poprzez wymianę tapicerki, a gdy przyjdzie moment utylizacji, w prosty sposób rozebrane na elementy pierwsze i wrzucone do pojemników metal, plastik, papier — by znów wróciły do obiegu.